30 lipca 2011

Hair tutorial! + explanation.

Dzisiaj się narażę, oj narażę! Ale najpierw pozytyw ^^. Tutorial - reszcie udało mi się znaleźć czas by go wrzucić ... Był gotowy już jakiś czas temu - ale zapomniało mi się o nim! ^^. Nadrabiam!

Today some of you gonna hate me! But first - positive one ^^. Tutorial - made it few weeks before - and just have time to post it now... So I must making up!
To zaczynamy tą mniej pozytywną część. Mianowicie - czemu nie przyjmuję od was zamówień na prace? Czy mi ich nie dajecie? - nie! mam zdecydowanie za dużo zamówień. Czemu odmawiam?
Wszem i wobec ogłaszam: nie rysuję tego typu Prac ponieważ uważam iż jest to dosłowne i w przenośni !Szmacenie Rysunku!. Zapewne obraziłam tym większość wykonujących zamówienia tego typu - nie czujcie się tak! Mam swoje dość mocne zdanie i nie zamierzam go zmieniać. Tym samym nie neguje tych z was wykonujących takie prace - to jest wasz wybór - a w tym co robicie jesteście świetni! Moja decyzja o nie szmaceniu rysunku jest nieodwołalna od samego początku ^^ . Trzymam się tego i nie odpuszczę ...
Nie znaczy to, że nie przyjmuję zamówień komercyjnych. Ostatnimi czasy wykonałam ilustracje do książki która ukaże się w przyszłym roku w Norwegii i Szwecji.
Chciałam tym wyjaśnić czemu odmawiam. Mam wielką nadzieję, że zostanie to zrozumiane w sposób nie wzbudzający negatywnych emocji.

So we are starting less positive part. What am I not accepting orders/commissions from you? Aren't you giving them to me? - no! I have a lot of them! What am I refusing?
All and towards I am announcing: I am not drawing works of this type since I think that it is drawing's devastation!(it is the most lenient expression). Probably I offended with it carrying the majority out orders of this type - don't feel this way! I have my quite substantial sentence and I am not going to change it. I'm not negating this one of you performing such works - it is your choice - and in doing that you are excellent! I love your all works! My decision about not devastation of pictures is inevitable from beginning ^^.
I am holding on to it and I won't change my mind ...
It doesn't mean that I am not accepting commercial orders. Lately I made illustrations for the book which will appear next year in Norway and Sweden.
I wanted to explain why I'm refusing it. I hope that you will understand.

2 komentarze:

 1. W Twoim przypadku to o czym mówisz, że nie rysujesz na zamówienie, jest oczywiste. Masz swój styl, potrafisz działać samodzielnie, więc nie odnajdujesz przyjemności w kopiowaniu. I to jest świetne. Nie do końca zgodzę się z określeniem 'szmacenie', bo wydaje mi się zbyt wulgarne...

  Tutorial jest świetny, a w szczególności Twoja rada odnośnie tych białych włosków rysowanych gumką... wcześniej takiego czegoś nie zauważałam, a daje bardzo fajny efekt:)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi miło, że tutorial się przydaje! :) Zmobilizuje mnie to do kolejnych! ^^

  Hmmm ... Co do 'szmacenia' - nie uważam, że jest to określenie zbyt wulgarne - takie mam odczucia wobec tego i takie jest moje pierwsze skojarzenie z tym. Jeśli w jakiś sposób naruszyłam 'strefę kulturalności' - to przepraszam :)

  Pozdrawiam również!

  OdpowiedzUsuń